Húsvéti Hírlevél 2011

GYÜLEKEZETI ÉS ISTENTISZTELETI ALKALMAK

Istentiszteleti alkalmak

Minden vasárnap 9 órai kezdettel. A hónap első vasárnapján, április 3-án  (Böjt 4. vasárnapja) úrvacsora osztással.

Nagyheti meditáció:

„vándorló fájdalomként mozdít bokát és térdet”

Azokat, akik közelebb szeretnének kerülni önmagukban a húsvéti eseményekhez, szeretettel hívjuk nagyheti meditációra az alábbi estéken 18.00 órakor a templomba.

Téma: Jézus keresztútja

Április 17. Virágvasárnap – Stáció: 1-3

Április 18. Hétfő – Stáció: 4-6

Április 19. Kedd – Stáció: 7-9

Április 20. Szerda – Stáció: 10

Április 21. Nagycsütörtök – Stáció: 11-12

Április 22. Nagypéntek – Stáció: 13-14

Ápr. 22. Nagypéntek 9.00 óra istentisztelet,

18.00 óra Passió olvasás + meditáció (lásd fent)

Ápr. 24. Húsvét vasárnap 5.00 óra hajnali istentisztelet,

azt követően agapé a gyülekezeti házban

9.00 órakor ünnepi istentisztelet –

úrvacsora osztással

Ápr. 25. Húsvét hétfő       9.00 óra - úrvacsora osztással

Gyermek istentiszteletek

Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel párhuzamosan, 9 órakor a gyerekek a templomban gyülekeznek, a hitvallás elmondásáig együtt ünnepelnek a gyülekezettel. Utána közösen vonulnak át a parókiára  Az áprilisi témák a következők lesznek:

04.03. Az utolsó vacsora, Júdás árulása – Enikő nénivel.

04.10. Péter megtagadja Jézust – Renáta nénivel.

04. 17. Jézus halála és feltámadása – Gyöngyi nénivel.

Filmklub

A követlező alkalom április 7-én, 18.00 órakor lesz. Folytatódik a (tiltott) magyar filmeket bemutató sorozat. Az áprilisi alkalmon Sára Sándor „Tüske a köröm alatt” c., 1987-ben bemutatott alkotása kerül vetítésre. Röviden a tartalomból: A szakma intrikái, rágalmai elől Hódosi András festőművész (Cserhalmi György) kiköltözik egy hortobágyi tanyára. Itt is konfliktushelyzetbe kerül, mert nem tűri szó nélkül, hogy a környék gazdasági és politikai elitje vadászattal és (adócsaló) libatenyésztéssel pusztítsa a természetvédelmi területet. A vezető funkcionárius lánya beleszeret Hódosiba. Apja, hogy korrumpálja, tudta nélkül a libatenyésztési buli részesévé teszi Hódosit is.

Bibliaóra

Az ünnepekre való tekintettel áprilisban a hónap második csütörtökén,

április 14-én, 18.00 órakor kezdődik. Az Izráel történetét feldolgozó sorozat a Salamon királyságát követő időszakról, az ország kettészakadásáról szól.

Családi nap

A gyülekezet 2011. május 28-án családi napra hívja a fiatal és idősebb házaspárokat gyermekeikkel és a nagyszülőkkel együtt, valamint minden kedves érdeklődőt. A nap folyamán a gyerekeket kreatív foglalkozások a felnőtteket pedig a párkapcsolatról szóló előadás és játékos gyakorlat várja. Az ebéd után sorversenyek és vetélkedők szerepelnek a programban. A nap közös énekléssel zárul.

Áldott nagyheti elcsendesedést

és boldog húsvéti örvendezést  minden kedves olvasónak!

A lelkészi hivatal elérhetőségei:

Levelezési cím:

9012 Győr-Ménfőcsanak, Győri út 119.

Tel.: 96/449-311

Mail: Sandor.Percze@lutheran.hu